Preskoči na sadržaj
News
OsnivanjeSporazum

Potpisan Sporazum o osnivanju regionalnih rukometnih liga

RRL

U Hotelu Crowne Plaza u Podgorici, 20. maja 2026. godine, predstavnici Rukometnog saveza Srbije, Rakometne federacije na Makedonija i Rukometnog saveza Crne Gore potpisali su Sporazum o osnivanju Regionalne Rukometne Lige.

Sporazumom su ustanovljene dvije lige pod krovnim brendom RRL — muška liga MRHL i ženska liga WRHL. Tri saveza osnivača imaju ravnopravne udjele od po jedne trećine u zajedničkoj Firmi sa sjedištem u Podgorici, dok je model rada neprofitan i u potpunosti usklađen sa SEHA modelom i koordinacijom sa EHF.

Prva sezona počinje 22. i 23. avgusta 2026. godine. U prvoj sezoni takmičenje se igra po grupama, a vrhunac predstavlja Final 4 turnir za obje lige na proljeće 2027. godine.

"Ovo je istorijski korak za regionalni rukomet. Udruživanjem snaga tri saveza stvaramo takmičenje koje će podići kvalitet, vidljivost i komercijalnu vrijednost rukometa u regionu," poručeno je sa potpisivanja.